Atletický čtyřboj

V úterý 10. září jsme se zúčastnili atletického čtyřboje, který se konal na ZŠ Benešovo náměstí. Naši školu reprezentovali žáci 8. a 9. ročníků. Dívky ve složení Tupá, Kvapilová, Ryšavá, Abu-Ownová, Černá a Chýlová skončily na velmi pěkném 5. místě. Chlapci byli oslabeni, neboť na poslední chvíli onemocněl jeden člen družstva a tudíž nám to na finálové umístění nestačilo. Nám to, ale nevadilo, neboť jsme si udělali spoustu osobáčků a měli možnost si zazávodit ve tvrdé konkurenci nejlepších pardubických atletů. Družstvo chlapců reprezentovali – Kolman, Sigl, Klec a Růžek.

Přespolní běh

Za týden, opět v úterý, jsme se zúčastnili přespolního běhu, který se konal na pardubickém závodišti. Reprezentovali nás Ryšavá, Klecová, Vlková, Černá, Komárková, Frimlová, Klec, Husch, Nyč, Kozel, Novák a Holeček a opět se dařilo. Dívky závodily na trati dlouhé 1,5 km a chlapci se poprali s tratí dlouhou 3km.

O nejrychlejšího chlapce a dívku Pardubic

A ve čtvrtek 19. 9. 2019 proběhla již tradiční soutěž města Pardubic „ O nejrychlejšího chlapce a dívku Pardubic. A zde se nám zadařilo úplně nejvíce! Ve všech štafetách jsme obsadili stupně vítězů a máme dokonce nejrychlejší dívku Pardubic za ročník 2006. Stala se jí Aneta Tupá z 8. A. Vynikající čas získala štafeta ve složení Kolman, Sigl, Rolc a Hašek, která s přehledem zvítězila, dále pak štafeta chlapců ve složení Bareš, Kopecký, Matějka a Vrba si doběhla pro skvělé 2. místo a štafeta dívek ve složení Kvapilová, Tupá, Chýlová a Kratochvílová se umístila na krásném 3. místě. Velmi pěkných výkonů dosáhli i další žáci, a to  Gurtlerová, Hájková, Vítková, Rybář, Petráček, Križan a Zdražil.